منوی سایت
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 118009
  • بازدید امروز : 73
  • بازدید دیروز : 54
  • بازدید این ماه : 1459
  • بازدید ماه قبل : 3347
  • آخرین بازدید : سه شنبه 30 بهمن 1397 (16:39) ب.ظ
مراسم تجلیل از فعالان برتر و اعضای کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری به مناسبت 5 مهر ، روز جهانی گردشگری با شعار "گردشگری پایدار ، ابزاری برای توسعه" در محل سالن کنفرانس هتل لاله سرعین برگزار گردید

 مراسم  با حضور معاون محترم استاندار اردبیل - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ، فرماندار محترم شهر اردبیل ، اعضای شورای شهر سرعین و تنی چند از اعضای ستاد تسهیلات سفر استان اردبیل برگزار گردید

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در این مراسم با اشاره به مشارکت مطلوب بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های گردشگری استان گفت: سال گذشته دو هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای زیرساخت‌های گردشگری انجام شده است، که این رقم چند برابر میزان اعتبارات عمرانی تمامی دستگاه‌های اجرایی است.
کریم حاجی زاده با بیان اینکه بخش خصوصی توانسته در اشتغال‌زایی نقش موثری داشته باشد، افزود: سال گذشته در پی سرمایه گذاری بخش خصوصی برای 781 نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

فرماندار سرعین گفت: از ابتدای سال جاری پنج میلیون و ۳۰۰ نفر گردشگر داخلی به این شهرستان تفریحی و توریستی سفر کردند. وی در مراسم تجلیل از فعالان برتر گردشگری اردبیل تصریح کرد: این آمار براساس ورودی خودرو به سرعین محاسبه شده و برای هر خودرو به صورت میانگین چهار سرنشین در نظر گرفته شده است.

جناب آقای ناصری با تأکید به تبدیل شدن سرعین به یکی از قطب‌های گردشگری استان اضافه کرد: در تداوم برنامه‌های گردشگری شهرستان، توسعه گردشگری زمستانی مدنظر بوده و امسال برنامه ویژه برای برگزاری مسابقات اسکی در سطح ملی و بین‌المللی داریم.

فرماندار سرعین تصریح کرد: برگزاری مسابقات اسکی در طول زمستان برنامه ریزی شده و هر هفته ۵۰۰ اسکی‌باز از سراسر کشور به سرعین سفر خواهند کرد.

به گفته ناصری شهر سرعین می‌تواند پایلوت مسابقات ملی و بین‌المللی ورزشی باشد و به ویژه در بخش گردشگری زمستانی ظرفیت‌های متعددی دارد.

وی با اذعان به اینکه حوزه گردشگری یکی از فعال‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور از نگاه دولت است، ادامه داد: گردشگری می‌تواند در توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری سهم قابل‌توجهی ایفا کند.

در پایان مراسم نیز از چند نفر ار فعالان این حوزه تقدیر به عمل آمد
 


تلفن:      6-32222750-045 
فاکس:       32222322-045

info@lalehhotel.com

روابط عمومی
  irtdc.pr@gmail.com